علم دینی
آنچه در این پرونده میخوانید دیدگاه صاحب نظران فرهنگستان علوم اسلامی قم در رابطه ی دین و علم می باشد.
 
 
 
کد مطلب: 1005
حجت‌الاسلام میرباقری:
تغییر موازنه در جهان بدون شهادت دست‌نیافتنی است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۵
 
رئیس فرهنگستان علوم اسلامی با اشاره به اینکه اکنون موج بزرگی برای گرایش به سمت اسلام شکل گرفته است، گفت: اگر از حرکت‌هایی همانند داعش و تکفیری‌ها جلوگیری شود، تغییر موازنه بزرگی را در جهان شاهد خواهیم بود هر چند این دستاورد بدون شهید و شهادت دست‌یافتنی نیست.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگستان علوم اسلامی قم، به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی میرباقری در مراسم یادواره شهدای مشق عشق که در بوستان شهدای آذر قم برگزار شد، با اشاره به اینکه امپراتوری غرب در منطقه از جمهوری اسلامی ایران شکست خورده است، اظهار کرد: اکنون تصمیم اصلی منطقه را ایران اسلامی رقم می‌زند، چراکه وضعیت کنونی منطقه نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: در دورانی آمریکایی‌ها با حرکت دادن کشتی‌های خود یک خواسته بزرگ خود را در منطقه تحقق می‌بخشیدند اما اکنون سال‌هاست در مورد سوریه مباحث مختلفی را مطرح می‌کنند اما به علت اینکه ایران اسلامی مخالف آنهاست نتوانستند به نتایج مورد نظر برسند.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی با بیان اینکه در سطح منطقه و جهان اسلام قدرتمندتر از گذشته شده است، اضافه کرد: هرچند شهدای بسیاری داده‌ایم و ارزش افرادی همانند شهید حججی با هیچ چیز به جز حق و اسلام قابل معامله نیست اما اکنون به جایگاه مطلوبی رسیده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه اکنون امپراتوری غرب در حال فروپاشی است، گفت: افرادی که از غرب می‌ترسند 50 سال از تاریخ عقب هستند، چراکه آنها هنوز هم نمی‌دانند مفهوم و شاخص‌های قدرت در دنیا تغییر کرده است و ایران اسلامی با استفاده از شاخص‌های جدیدی که برای قدرت مطرح شده،‌ پرچم‌داری آمریکا در جهان را به چالش کشیده است.

میرباقری خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) قرائت صحیحی از اسلام ارائه کردند که بر اساس قرائت ایشان اسلام سیاسی، دارای حکومت و دواهایی برای دردهای بشری بوده و سازش‌کار نیست اما در قرائت‌های نادرست دیگر اسلام سازش‌کار با غرب یا در برخورد با غیر از خود خشن است.

وی با اشاره به اینکه در گذشته تفاوت قرائت‌ها مختلف در دنیای اسلام با یکدیگر مشخص نبود، تصریح کرد: بسیاری از افراد مسلمان اصلی و غیراصلی را تشخیص نمی‌دادند؛ تبلیغ‌کنندگان تکفیری‌ها به کمک دولت‌های آمریکایی و اروپایی در کشورهای اروپایی به میزانی فعالیت خود را گسترش دادند تا بتوانند مقابل نفوذ مکتب اهل بیت (ع) و ترویج اسلام ناب محمدی را بگیرند.

این استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه داعش بسیاری از تازه‌مسلمانان را جذب و در راستای اهداف پلید خود از آنها سوءاستفاده می‌کند، عنوان کرد: یکی از ثمرات جبهه مقاومت منطقه و شهدای دفاع مقدس که با خوارج و داعش به عنوان بدترین نوع کفر می‌جنگد این است که محور اسلام ناب محمدی با محور اسلام‌های دیگر جدا شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در اسلام ناب محمدی همه ادیان مورد احترام بوده و رعایت حقوق هر بشری لازم است اما از طرف دیگری القاعده و داعش با استفاده از دلارهای نفتی کشورهای حاشیه خلیج فارس در تلاش هستند تا قرائت نادرستی را از اسلام ارائه کنند.

میرباقری با تأکید بر اینکه اسلام ناب سرسازش با غرب ندارد، گفت: قرائت مقابل این اسلام، غرب‌گرا و توسعه‌گرا بوده و پشت دروازه‌های اروپا التماس می‌کند تا در میان این کشورها به او جای دهند.

وی خاطرنشان کرد: قرائت اخوان‌المسلمین برابر اسلام ناب محمدی شکست خورده است، چراکه زمانی روشن‌فکرها و غرب‌نگرها به صورت مستمر به دنبال الگوبرداری از ترکیه بودند اما اکنون خجالت می‌کشند که بگویند کشور ترکیه الگوی آنهاست.

میرباقری با اشاره به اینکه اکنون موج بزرگی برای گرایش به سمت اسلام شکل گرفته است، اظهار کرد: اگر از حرکت‌هایی همانند داعش و تکفیری‌ها جلوگیری شود، تغییر موازنه بزرگی را در جهان شاهد خواهیم بود، هر چند این دستاورد بدون شهید و شهادت دست‌یافتنی نیست.

وی خاطرنشان کرد: یکی از فجایع بزرگی که در جنگ جهانی رقم زده شد این بود که اروپایی‌های به اصلاح متمدن، ایران را به شیوه‌ای دچار قحطی کردند که نزدیک به 9 میلیون نفر تلفات نفوس داشتیم.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی با تأکید بر اینکه شرایط کنونی ایران اسلامی با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست، گفت: به لطف خداوند متعال جریان ناب اسلام در حال پیشروی است و به سرعت در مسیر خود حرکت می‌کند و اکنون اراده الهی این است که جامعه بشری به سمت ظهور حرکت کند به همین علت منتظر پیروزی‌های بزرگ‌تری هستیم که در مسیر انقلاب و اسلام رقم زده می‌شود.
Share/Save/Bookmark