علم دینی
آنچه در این پرونده میخوانید دیدگاه صاحب نظران فرهنگستان علوم اسلامی قم در رابطه ی دین و علم می باشد.
 
 
 
کد مطلب: 1256
سخنرانی آیت الله میرباقری در همایش
دولت مردم‌سالاری دینی و نقش شهیدجمهور
شنبه 19 خرداد 1403 | مرکز مدیریت حوزه های علمیه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۰۹
 
اقتصاد عادلانه و کاهش فاصله طبقاتی رویکرد شهید رئیسی بود / واقعیت های دولت سیزدهم به گفتمان تبدیل شود
 
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرهنگستان علوم اسلامی قم، آیت الله سیدمحمدمهدی میرباقری، رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم عصر شنبه 19خردادماه 1403 با حضور در همایش «مردم سالاری دینی و نقش شهید جمهور» که در مرکز مدیریت حوزه های علمیه برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدای خدمت اظهار کرد: آنچه رخ داد از دست دادن خادمی صدیق و خدمتگزار بود، کسی که باید به سیره و روش مدیریتش به الگو و اسوه در سیاست ورزی در دولت تبدیل شود و نباید به سادگی از آن بگذریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: تلاش ها، مجاهدت ها و واقعیت های دولت سیزدهم و شخص شهید جمهور را باید تحلیل کرده و به یک گفتمان تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: بعد از شهادت شهید رئیسی، بازخوانی جدیدی نسبت به ایشان صورت گرفت و تلقی ما نسبت به ایشان جامع تر گردید. سیاست ورزی ایشان ناشی از حکمت و اخلاص بود، توجه ایشان به دوگانه های موجود عصر کنونی یعنی در ایستادگی در برابر غرب گرایی و توجه و تمرکز بر استقلال واستقامت از ویژگی های شهید جمهور بود.

ایشان بیان کرند: شهید رئیسی تمام تلاش خود را معطوف به آینده کشور کرد و فردا را قربانی امروز ایران اسلامی نکرد. وضعیت بیرون را خوب دید، توجه کرد و سعی کرد در نظم نوین جهانی و تحولات آن، جمهوری اسلامی غایب نباشدو نقش آفرین ارزشمندی داشته باشد.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی تصریح کرد: دولت سیزدهم به ریاست شهید رئیسی از تحولات نظم نوین جهانی غفلت نکرد و زیرساخت های عزت این کشور را ترمیم و تجهیز کرد. وی مسیری را ریل گذاری نمود
شهید جمهور در احیا، ترمیم و بازسازی زیرساخت های کشور توفیق داشت و اقتصاد عادلانه و کاهش طبقه اجتماعی میان آحاد جامعه رویکرد دولت ایشان بود.
و ظرفیت تاریخی را ایجاد کرد که رئیس جمهوری آینده نیز می بایست بر اساس همین موزاین و ریل گذاری حرکت داشته باشد.

آیت الله میرباقری با اشاره به انتخابات پیش رو اظهارکرد: افرادی که قصد دارند در انتخابات پیش رو وارد گود رقابت شوند، باید سیاستمداری در تراز انقلاب باشند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور آینده ایران باید با الگو گیری از شهید رئیسی، حامی جریان مقاومت باشد، افزود: کشورهای مدعی حقوق بشر امروز انواع جنایت‌های جنگی را در غزه مرتکب می‌شوند که شهید ر ئیسی به عنوان رئیس جمهور ایران نقش بسزایی در تقویت جریان مقاومت و اعمال فشار از طریق دیپلماسی برای جلوگیری از این جنایات و رسوا شدن بیش از پیش خوی وحشی گری رژیم صهیونیستی ایفا کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه مومنان واقعی کسانی هستند که از دل فتنه سالم بیرون آیند، تصریح کرد: مومن واقعی زیر فشار پا پس نمی‌کشد، اما منافق در زمان سختی صف خود را جدا می‌کند؛ ما امروز نیازمند کسانی هستیم که راه شهدا را ادامه دهند. شهید رئیسی از شخصیت‌های بزرگی است که خسارت نبود ایشان جبران شدنی نیست.

وی با بیان اینکه شهید رئیسی در مسیر خدمت به مردم تا پای جان ایستاد، ابراز کرد: شهید امیر عبداللهیان نیز سرباز پا به رکاب رهبر معظم انقلاب بود و در جبهه مقاومت و گسترش ادبیات جبهه مقاومت نقش اساسی داشت.

آیت الله میرباقری خاطرنشان کرد: مسئولان باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست بلکه انقلاب مردم ایران نقطه آغاز انقلاب در جهان با پرچم امام زمان(عج) است.

نماینده مردم استان سمنان در مجلس خبرگان رهبری افزود: مسئول در تراز جمهوری اسلامی کسی است که در عین اینکه خود را وقف حل مشکلات مردم می‌کند، همراهی جامعه جهانی را در دستور کار قرار دهد و نباید به بهانه حل مشکلات مردم دست از آرمان‌های جهانی انقلاب بردارد.

وی شهید رئیسی را سیاستمدار نمونه در تراز انقلاب اسلامی و اخلاق‌مدار توصیف کرد و گفت: شکستن فرهنگ ضد انسانی غرب بی شهادت میسر نخواهد بود و شهید رئیسی در مقابله با فرهنگ غلط غرب کوتاه نیامد.

در ادامه این همایش، حجت الاسلام والمسلمین میرباقری به سؤالات حاضرین پاسخ داد.

تصاویر همایش:

Share/Save/Bookmark