علم دینی
آنچه در این پرونده میخوانید دیدگاه صاحب نظران فرهنگستان علوم اسلامی قم در رابطه ی دین و علم می باشد.
 
 
 
کد مطلب: 997
میرباقری: استقامت در راه خدا یک دستور قرآنی است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۶
 
نماینده مردم کرج در مجلس خبرگان رهبری در اولین همایش دوسالانه نشان مردمی "مرد جهاد" که باحضور مسئولان و تشکل های مردم نهاد برگزار شد، ابراز کرد: خداوند در قرآن کریم بارها به جهاد در راه خدا و مبارزه با کفار و منافقان اشاره کرده است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگستان علوم اسلامی قم، به نقل از ابنا، نماینده مردم کرج در مجلس خبرگان رهبری در اولین همایش دوسالانه نشان مردمی "مرد جهاد" که باحضور مدیران، مسئولان و تشکل‌های مردم نهاد در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، ابراز کرد: خداوند در قرآن کریم بارها به جهاد در راه خدا و مبارزه با کفار و منافقان اشاره کرده است.

«حجت الاسلام سید محمد مهدی میرباقری» با بیان اینکه خداوند در سوره مبارکه فرقان به پیامبر اگرامی اسلام دستور می‌دهد تا از کفار و منافقان پیروی نکند، بیان کرد: پیامبر گرامی اسلام هیچ گاه اطلاعت از کفار نداشتند بلکه با آنها مدارا می‌کردند اما خداوند در قرآن کریم حضرت را به استقامت و پایداری در برابر کفار فراخواند.

وی عنوان کرد: جبهه کفر و نفاق جبهه تاریخی عظیمی است، این جبهه تاریخی برای تحمیل ایده‌های خود طرح های مختلفی را اجرا می‌کند از این رو پیامبر گرامی اسلام برای نشر خداپرستی و مقابله با دنیاپرستی وارد میدان مجاهده عظیمی با دشمنان شد.

رییس فرهنگستان علوم اسلامی قم با بیان اینکه پیروزی نهایی در عالم از آن مسلمانان است، اظهار کرد: خداوند رحمان در کلام الله وحی به شب و ضحی قسم خوره است. دین رسول الله نیز همچون ضحی و روشنی خورشید روزی تمام عالم را فرا خواهد گرفت.

وی ابراز کرد: در طول تاریخ انسان هایی که پیامبر و اهل بیت(ع) را الگوی زندگی خود قرار داده و در راه جهاد خداوند قدم گذاشتند عاقبت به خیر شدند. در دوران معاصر می‌توان به شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهید اندرزگو اشاره کرد.

«حجت الاسلام میرباقری» ابراز کرد: روایت های مختلفی پیرامون شخصیت مبارزاتی شهید اندرزگو بیان شده است اما شخصیت معنوی و عملی این شهید والامقام هنوز برای بسیاری از مردم ناشناخته است.

نماینده مردم استان البرز در مجلس خبرگان رهبری افزود: زندگی پرفراز و نشیب مجاهدان فداکاری ها و ایثار آنها موجب شد تا دست دشمنان از جامعه اسلامی کوتاه شود ما نیز امروز وظیفه داریم تا از انقلاب اسلامی که با خون بزرگمردانی همچون اندرزگو به ثمر رسیده، حفاظت کنیم.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم ۱۰ نفر از مجاهدان مردمی تقدیر و نشان و تندیس مردمی «مَردِ جهاد» تحت عنوان نشان شهید اندرزگو تقدیر شد.
Share/Save/Bookmark