علم دینی
آنچه در این پرونده میخوانید دیدگاه صاحب نظران فرهنگستان علوم اسلامی قم در رابطه ی دین و علم می باشد.
 
 
 
 
کد مطلب: 1153
سخنرانی
بالاترین عبادت تقویت انقلاب اسلامی است
آیت الله سید محمد مهدی میرباقری
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۱
 
چهل سال است که پرچم انقلاب در میان هجوم گسترده دشمن سرپا مانده است و این رویش‌ها بزرگترین شاخص دینداری است
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگستان علوم اسلامی، آیت الله سید محمد مهدی میرباقری در  چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در استان البرز پس از راهپیمایی حماسی این روز، به ایراد سخن پرداخت، گزارشی از این سخنان ارائه می گردد:
***رئیس فرهنگستان علوم اسلامی با بیان اینکه مردم، طی این چهل سال انقلاب همواره همراه و همسو با انقلاب بوده‌اند، افزود: اینکه مردم با تمام مشکلات اقتصادی موجود در این راهپیمایی باشکوه حضور پیدا کردند نشان دهنده حمایت از آرمان‌های امام راحل (ره) و اصول انقلاب و عمق ارتباط مردم با نظام است. این حضور مردم شاخص دینداری و دفاع از کلمه حق است. استقرار جمهوری اسلامی وتلاش برای حفظ آن بیانگر استواری ما در تحقق شعار‌های انقلابمان است.
 
وی افزود: چهل سال است که پرچم انقلاب در میان هجوم گسترده دشمن سرپا مانده است و این رویش‌ها بزرگترین شاخص دینداری است و برخلاف القای عده‌ای هرگز دینداری تضعیف نشده و این حضور جوانان علامت استواری دین در متن جامعه و قلوب انسانها است.

آیت‌الله میرباقری بزرگترین عبادات را تقویت اهداف انقلاب اسلامی برشمرد و تصریح کرد: احادیث بسیاری داریم که جاهلیت در هر زمانی وجود دارد و بت‌ها از دنیای چوب و سنگ‌ها به دنیای تکنولوژی خواهند رسید اما مؤمنین راه خود را ادامه خواهند داد. تا روح بت‌پرسی و عبادت طاغوت در جهان است درگیری و جنگ وجود دارد و جهان روی آرامش به خود نخواهد دید.

نماینده استان البرز در مجلس خبرگان با اشاره به کشتار میلیون‌ها نفر در قرون اخیر بیان کرد: دنیای مدرن
بعد از انقلاب اسلامی موازنه قدرت تغییر کرده و ایران سبب برهم خوردن معادلات جهانی شده است و در اردوگاه کمونیست و مارکسیست با دین مخالفت می‌کردند و نزاع بین این دو اردوگاه بود.
در طی چند قرن نظم ماشینی خود را آغاز کرده است. این نظم ایدئولوژیک و مبتنی بر دین غربی است و روح باطنی آن ایدئولوژی مدرن است و فلسفه و دانش برای ادامه آن تولید شده است.

استاد حوزه با بیان اینکه این دنیای مدرن که از چند قرن قبل تمدن و نظم خود را آغاز کرد یک نظم مبنی بر دینداری است، عنوان کرد: روح باطنی این تمدن چیزی جز ایدئولوژی مدرن نیست و روح این تمدن روح ایدئولوژیک است.

میرباقری با بیان اینکه سیاست خارجی آنها سیاست دینمدارانه و ایدئولوژیک است، عنوان کرد: به ظاهر به دنبال انتقال دانش به تکنولوژی بودند و جنگ جهانی را علیه اسلام شروع کردند و به دنیای اسلام حمله کردند که با هدف براندازی تمدن انقلاب اسلامی است و ظاهر آن برای منابع اقتصادی منطقه بود.

وی با بیان اینکه این جنگ برای گسترش دین آمریکایی در منطقه بود،گفت: با این جنگ در منطقه نفوذ کردند و در دنیای اسلام مد نظر داشتند که بافت و نگرش مردم را تغییر دهند، آنها دنبال تغییر بافت جامعه انسانی ما هستند و می‌خواهند این دنیا پرستی خود را جهانی کنند و این کار در سایه دانش صورت می‌گیرد.

ریاست فرهنگستان در ادامه اضافه کرد: جنگ جهانی جدید جنگی است که غرب بر علیه اسلام به راه انداخته است و تمام تلاش خود را برای نابودی تفکر اسلامی بکار گرفته است؛ چرا که تفکر اصیل اسلامی را تنها تهدید جدی برای ادامه بقای خود می‌بینند.

آیت‌الله میرباقری موج مادی‌گرایی را شاخصه اصلی تمدن غرب توصیف کرد و یادآور شد: پس از انقلاب موفق شدیم به دستاوردهای زیادی برسیم و به یک قدرت بزرگ و اثرگذاری تبدیل شدیم که هم معنویات را در دستور کار دارد و هم پیشرفت مادی را.

وی به اقدامات امام راحل(ره) اشاره کرد و گفت: انقلاب با هدف عدالتخواهی صورت گرفت و به الگویی برای تمام دنیا تبدیل شد؛ فروپاشی مارکسیسم، افول قدرت آمریکا و آغاز برخورد تمدن‌ها پس از انقلاب نشانه مواجهه جدی انقلاب با منافع غرب است.

آیت‌الله میرباقری افزود: دشمن تدابیر جدیدی برای ما دارد. با گسترش فضای الکترونیک به دنبال اثرگذاری بر ماست و فضای مجازی یک ابزار مهم برای آن‌ها است؛ آن‌ها جنگ سرد را آغاز کرده‌اند.

وی افزود: آمریکا به دنبال فروکاستن از توان جبهه مقاومتی است که ایران در منطقه ایجاد کرده و اگر دست از مقاومت برداریم به یک کارگزار منطقه‌ای باید تبدیل می شویم.

نماینده مردم کرج در مجلس خبرگان به اقدامات دشمن برای نفوذ
ما در دل این سختی‌ها است که ساخته می‌شویم و آمریکا با گسترش دولت مجازی به دنبال ایجاد یک جامعه جهانی و احیای ابرقدرتی خود است.
به ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمن FATF را با هدف عبور از موانع خود در نظام تعریف کرده است و به ما تحمیل می‌کند و باید مردم و مسؤولان ما از حیله دشمن آگاه باشند.

آیت‌الله میرباقری با تأکید بر اینکه باید تحت فرامین رهبر انقلاب باشیم، اضافه کرد: باید نسبت به تمدن بت پرستی مدرن آگاه باشیم و به حرکت خود در مسیر اسلام ادامه دهیم و تمام اراده ما پیروی از رهنمودهای رهبر انقلاب باشد.

نماینده مردم استان البرز در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تنها راه برچیده شدن جنگ، حاکمیت کلمه توحید بر کل عالم است، بیان کرد: جنگ‌های بزرگ جهانی ده‌ها میلیون کشته از جامعه جهانی گرفته است و علی رغم اینکه ایران در جنگ جهانی حضور نداشت جنگ تلفات زیادی از ایران اسلامی گرفت و تا توحید حاکم نشود جنگ هست.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انقلاب اسلامی سدی در برابر استکبار جهانی است،گفت: برنامه‌ریزی غرب برای گسترش نوع جدید دنیاپرستی است و این کار برای استعمار و حاکمیت کل جهان است، ملت منطقه برای جلوگیری از بت پرستی مدرن قیام کردند و به فضل خدا دستاوردهای خوبی هم حاصل شد.

وی با اشاره اینکه انقلاب اسلامی موازنه قدرت در جهان را بر هم زد، عنوان کرد: بعد از انقلاب اسلامی موازنه قدرت تغییر کرده و ایران سبب برهم خوردن معادلات جهانی شده است و در اردوگاه کمونیست و مارکسیست با دین مخالفت می‌کردند و نزاع بین این دو اردوگاه بود.

میرباقری با بیان اینکه امام خمینی (ره) پرچم کرامت انسانی را بر دوش گرفتند،گفت: در جنگ هشت ساله ایران اسلامی صددرصد پیروز شد، ادعای امریکا و اردوگاه غرب و قدرت‌های بزرگ جهانی این بود که سال ۲۰۰۵ نوبت ایران است و پول زیادی در منطقه خرج کردند اما آنها ضعیف‌تر و ما قوی‌تر شده‌ایم.

نماینده مردم کرج در مجلس خبرگان تأکید کرد: دشمن هفت تریلون دلار در منطقه صرف کرده تا ما را منزوی کند و مانع گسترش پیام انقلاب در منطقه شود ولی ما هر روز موفق‌تر و مقتدرتر شدیم و این مفهوم جمله رهبر کبیر انقلاب است که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ بلکه هرکاری که برای نابودی ما انجام می‌دهد نتیجه عکس خواهد داشت.

وی با بیان اینکه تمام
ما نیاز به یک اتحاد و انسجام به محوریت رهبری حکیم انقلاب داریم و در این راه مصمم هستیم
هزینه‌های آمریکا با استقامت ایران اسلامی به سبد ایران سرازیر می‌شود،گفت: از مدیترانه تا باب المندب آمریکا میلیون‌ها دلار هزینه کرده و آخرین جنگ آمریکا جنگ اقتصادی است که راه انداخته و با استقامت ملت ایران جنگ اقتصادی که آمریکا راه انداخته شکست می‌خورد و این به افول آمریکا بیشتر کمک می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در مقابل این حرکت ملت دشمن نقشه می‌کشد،گفت: ما در دل این سختی‌ها است که ساخته می‌شویم و آمریکا با گسترش دولت مجازی به دنبال ایجاد یک جامعه جهانی و احیای ابرقدرتی خود است.

وی با بیان اینکه امام در ایجاد انقلاب اسلامی به هیچ الگویی اتکا نکرد و از هیچ مدلی برای پیروزی انقلاب استفاده نکرد و شیوه جدیدی از انقلاب را با امت خود تجربه کرد و یک قانون اساسی فاخر تهیه کرد و یک قانون اساسی پیشرفته بدون تقلید تاسیس کرد، ادامه داد: آنها تلاش می‌کنند که اوضاع را به قبل برگردانند و دوگانه اسلام و غرب را به دوگانه غرب و غرب تبدیل کنند و جنگ تسلیحاتی را راه انداخته و به دنبال احیای ابرقدرتی خود و فروکاستن قدرت انقلاب اسلامی و مقاومت هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ما نیاز به یک اتحاد و انسجام به محوریت رهبری حکیم انقلاب داریم و در این راه مصمم هستیم،گفت: در دهه پنجم باید استوار بایستیم، باید موضع خود را شفاف کنیم و به هیچ‌وجه با غرب ایدئولوژیک موافق نیستیم.

وی با بیان اینکه نسل جوان فرهیخته انقلابی و دلسوز برای ملت در حال شکوفایی است، عنوان کرد: همه موظف هستیم که دست به دست هم دهیم و فریب غرب را نخوریم و این بستر غرب که چهره تکنیکال دارد را شناخته و در مورد آن تصمیم‌گیری کنیم. ما مخالف مفاهیم پایه ای مدرنیسم هستیم اما برای پیشرفت همه جانبه بر اساس مبانی قرآنی تلاش می‌کنیم و شما جوان‌ها باید غرب و واقعیت‌های تمدن غرب را مطالعه کنید. نسل جوان فرهیخته و اندیشمند و انقلابی در حال شکل‌گیری است و این نشانگر تحقق امیدهای آینده انقلاب است.
Share/Save/Bookmark